Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Úvod Aktuality

Aktuality

Rozhovor s generální ředitelkou Lucií Balekovou

25. 11. 2015 - Prošla různými společnostmi, pracovala na volné noze nebo jako generální ředitelka. Vloni investovala do společnosti Swell, jíž také šéfuje. S Lucií Balekovou jsme si povídali o tom, co má za sebou, proč se věnuje automobilové branži a jaké má s hořickou firmou plány.

Prošla jste mnoha firmami nejen v automobilovém světě. Jaká byla vaše cesta?

Swell, Lucie BalekováS praxí jsem začala už před revolucí. Jsem strojní inženýr a začínala jsem jako konstruktér a projektant mimo jiné na konstrukcích chlazení sekundárního okruhu jaderné elektrárny Mochovce. Postupem času, po letech vlastního podnikání a následném prodeji firmy, jsem pracovala jako ředitel společnosti Amphenol Electronics nebo generální ředitel TRW Divize Body Control Systems v České republice.

Proč jste se pak zaměřila na automobily?

Do jisté míry to byla náhoda, na druhou stranu automobilový průmysl je vysoká laťka s nemalými nároky. A já jsem se chtěla učit. To byla hlavní motivace. Navíc jsem strojař, takže auta mě vždycky zajímala.

Jaká auta se vám líbí? Řídíte ráda?

Pohodlná, bezpečná a velká. Teď vlastním Range Rover Sport. Řízení mám ráda a užívám si ho, pokud ovšem za volantem nestrávím v kuse víc než osm hodin. Jezdím totiž hodně: auto mám přesně půl roku a na tachometru je 25 000 kilometrů.

Jaká byla vaše cesta do společnosti Swell?

Pět let jsem působila na volné noze, především v oblasti akvizic a této činnosti se aktivně věnuji i nadále. Se společností Genesis Capital jsme se dívali také na portfolio automobilových firem, které by mohly být z investorského hlediska zajímavé. Trvalo ale docela dlouho – více než rok –, než jsme dospěli právě ke Swellu. No a já jsem se rozhodla, že do hořické společnosti budu sama také investovat jako minoritní akcionář.

Celý rozhovor s Lucií Balekovou čtěte na stránkách internetového magazínu VVAutomotive.cz

« Zpět na výpis