Úvod Kariéra Pracovní pozice

Operátor CNC

Aby na CNC stroji vznikl plnohodnotný díl, je třeba zkušeného operátora. Právě takového hledáme do našeho pracoviště v Hořicích. Čeká vás práce ve dvousměnném provozu na 3 a 5osých CNC strojích. Součástí pracovní náplně je rovněž seřízení strojů a dohled nad výrobním procesem v souladu s technickou dokumentací. Na oplátku vám nabízíme odpovídající finanční ohodnocení, různorodou práci a kolektiv, ve kterém vládne pohoda. Zní vám to dobře?

Náplň práce obsluhy CNC:

  • Čtení a používání technické dokumentace.

  • Obsluha CNC strojů (3osých, 5osých) při výrobě obráběných dílů.

  • Seřízení obráběcích strojů a výrobního procesu na požadované tolerance.

  • Čtení údajů různých měřicích a kontrolních přístrojů k přezkoušení korektního průběhu práce během výrobního provozu.

  • Odzkoušení vyrobených předmětů za použití různých měřicích a zkušebních přístrojů.

  • Ošetřování a údržba příslušného vybavení, strojů a nástrojů a provádění jednoduchých opravářských prací.

Předpoklady pro výkon pozice:

  • Střední odborné vzdělání s výučním listem v oboru obráběč kovů, nástrojař, zámečník nebo mechanik-opravář.

  • Znalost řídícího systému Heidenhain výhodou.

  • Zkušenosti s CNC obráběním výhodou.

  • Manuální zručnost, samostatnost.

  • Zodpovědný a důsledný přístup.

  • Pracoviště v Hořicích.

  • Nástup možný ihned.

Zní vám to dobře? Tak se nám ozvěte.

Lukáš Kovárník

Zkušební technik

„Na mojí práci mě baví
hlavně pestrost. Zákazník si
myslí něco, stroje dovolují
něco jiného a my tyto
někdy dost různorodé
požadavky musíme
sladit.“

Martin Kopecký

Výpočtář

„Když existují CAD data a ještě neexistuje prototyp – natož sériový výrobek –, jsou výpočty asi jediná šance, jak se dozvědět něco víc o jeho chování a vlastnostech.“

Michal Hess

Konstruktér

„Designér je člověk, který dává
funkčním věcem určitou
formu, která jejich funkci
dále podpoří. Nemám rád
design pro design.“

Martin Mihulka

Konstruktér zkušebních přípravků

„Spolupracuji do určité míry se všemi profesemi, které tady v Altranu máme. Je to hodně rozmanitá práce a to mě baví. Je také kreativní, taková ta klasická strojařina.“

Jakub Doskočil

Programátor CNC strojů

„Největší radost mám, když vidím nakreslený složitý díl, který dokážu přetvořit ve fyzický kus. Sice to dělá stroj, ale já ho vlastně vedu.“